سئو چیست؟مقاله ای که برای شما آماده کردم!|طراحی سایت ارزان|طراحی سایت حرفه ای

۱. محتوا

کاربرا چه چیزی می ببینند در مقابل موتورهای جستجو چه می بینند. کاربران می توانند وبسایت رو ببینند یا بخوانند اما موتورهای جستجو تنها می توانند کدهای برنامه نویسی که تهیه شده را بخوانند، حتی امروزه نمی توانند به طور مساوی این کدها را بخوانند، برای مثال، فلش اخیرا به نتایج گوگل اضافه شده است اما نمی تواند به صورت HTML بهینه سازی شود.
گرافیک ها، صداها و ویدیوها بخشی از صفحه ای است که موتورهای جستجو نمی توانند آنها را کشف کنند و به این دلیل است که کار موقعیت یابی بر اساس متن و تگ های HTML است.
. قابلیت ایدنکس شدن
این مفهوم به صفحه ای که باید به طور صحیح توسط روبوت های موتور جستجوگر ایندکس شود، اشاره دارد و اجازه می دهد تمام گوشه و کنارهای آن در دسترس باشد، اعمال انتقال تسهیل گردد و تمام محتویات آن به درستی نشان داده شود.

” تگ های متا

متا تگ ها کدهایی در هیدر هستند که هنگام نمایش صفحه روی اسکرین نشان داده نمی شوند. چند نوع متا تگ وجود دارد که شرحی از محتوای وب و ویژگی هایی که ما می خواهیم موتورهای جستجو مورد توجه قرار دهند را تعیین می کنند.
*متای روبوت ها (Meta Robots): این تگ تنها وقتی لازم است که صفحه در موتور جستجو ایندکس نشده باشد.
* متای توصیف (Meta Description): این تگ بسیار مهم است زیرا به ما این امکان را می دهد تا توضیحی تفصیلی تر
نسبت به عنوان (title) ایجاد کنیم، که به محتوای صفحه اشاره می کند.
متای لغات کلیدی (Meta Keywords): شاید مهمترین مورد باشد، با قرار دادن لغات کلیدی صفحه در موتورهای جستجو یافت می شود. هر گونه متا تگ دیگر توسط موتورهای جستجو بررسی نمی شود، مگر در موارد تخصصی تر. قابل توجه است که متا تگ ها راه حلی جادویی برای قرار دادن سایتی در موتورهای جستجو نیست، شما باید از تمام
تکنیک ها استفاده کنید تا موفق شوید.
در نتیجه، تگ های html اصلی برای ایجاد موقعیتی مناسب که باید به خاطر داشته باشید عبارتند از:

– عنوان (title).

قبل از شروع هر موضوع یا تدبیر برای تثبت موقعیت، تعیین عنوان صفحه هایمان مهم می باشد، که باید عطف کوتاهی به محتوای صفحه ای که عنوان را به آن نسبت می دهید بسازید، مراقب باشید شامل مهمترین کلماتی که صفحه یا بخشی که به آن
رجوع می کنیم را توصیف کند، باشد.

– توصیف (description).

توصیف کوتاه مجزا یا خلاصه صفحه که محتوای صفحه را خلاصه و فشرده بیان می کند و که ممکن است در “SERPs” (صفحات نتیجه جستجوی موتورهای جستجوگر) زیر عنوان ظاهر شود.
– H1، H2، H3، …، Hn
این تگ ها مطابق با نظر مالک هر وبسایت می باشد، به طوری که متنی که شما در این تگ ها قرار می دهید برای محتوای صفحه مهم شمرده می شوند. اهمیت آن وابسته به عدد همراه آنها می باشد، H1 مهمترین می باشد و به ترتیب تا H6. شما باید تنها از صفحه سطح واحد استفاده کنید و نباید بالاتر از H4 زیاد مورد استفاده قرار گیرند.
” ارتباط
ارتباط نکته بسیار مهمی باشد، یعنی هر لغتی که در عنوان و تگ های متای صفحه مورد استفاده قرار گرفته است باید در محتوی متن صفحه وجود داشته باشد. قابل توجه است که موتورهای جستجو برای برخی ترفندها مانند استفاده از متن مخفی یا فهرست کلمات جریمه در نظر می گیرد.
” آدرس (URL)
شمامی خواهید تا حد ممکن توصیفی عالی داشته باشید و به صورت معنایی ایندکس شدن صحیح صفحات را تسهیل بخشید. مثلا: www.nombreempresa.com / activity-main.html
جهت تقویت محتوای صفحه و بهبود موقیت خود در موتورهای جستجوگر بسیار مهم است که آدرس فوق دارای برچسب بوده و محتوای یکسانی دارند.
” عکس ها
عکس توسط موتورهای جستجو قرائت نمی شود، اما شما می توانید آنها را تغییرنام دهید یا مشخصه هایی توصیفی برای تسهیل ایندکس شدن آنها تعیین کنید. عکس گربه ای که نامش “۱۲۳۴۵.jpg است زیاد توصیفی نیست، اما اگر شما آنرا به
“gato.jpg” تغییر دهید شما به موتور جستجوگر می فهمانید که این عکس چیست. همچنین می توانید مشخصه آلت (ALT) به عکس اضافه کنید، مشخصه ای بسیار مهم برای دستیابی پذیری صفحات و ایندکس شدن بهتر می باشد، که عکس را توصیف می کند، در مثال فوق ALT= “گربه ی خاکستری”، همچنین شما به افراد دارای ناتوانی کمک می کنید تا از میزان حس بصری خود آگاه شوند.
” لینک های خروجی
لینک های خروجی نیز عاملی مهم در اطمینان به سایت می باشند. همیشه سعی کنید با محتوای لینک های خروجی برای کاربر ارزش قائل باشید. چون کاربران شما نمی توانند تمام صفحات دردسترس را هدایت کنند: به صفحه مرجع خود محتوای مجزا
بدهید و تعدادی از منابعی که اطلاعات موجود را توسعه یا کامل می کنند ارائه دهید.
” نقشه
سرانجام، سایت شما باید شامل فایل sitemap.xml باشد، نقشه سایت شما برای تسهیل ایندکس شدن صحیح توسط موتورهای جستجو.
۳. لغات کلیدی
یکی از حیاتی ترین فاکتورها در مدیریت نتایج بدیهی لغات کلیدی هستند، مانند هر کتابی ما با توجه به لغات کلیدی از محتوای صفحه و متن آن مطلع می شویم، لغات کلیدی به طور کامل توسط موتورهای جستجوگر قرائت می شوند، شما باید از
استفاده از متن هایی چون: “صفحه اصلی”، “خانه”، “نام سازمان ها”، اجتناب کنید. موتورهای جستجوگر مدخل دروازه اصلی فضای سایبری هستند. شخصی که می خواهد صفحه ای را در اینترنت بیابد، معمولا این کار را از طریق موتورهای جستجو انجام می دهد.
تمام رقابت تثبیت موقعیت باید با آنالیز لغات کلیدی یا لغات کلیدی که شما برای بهبود سایتتان انتخاب می کنید، شروع شود. لغات کلیدی یعنی لغاتی مانند “هتل” یا زنجیره ای از لغات مانند “هتل های بارسلونا” و انتخاب شما باید وابسته به محتوای اهداف رقابتی شما، و سرانجام، هدف یا مقصدی که شما می خواید آدرس آنرا بدهید، باشد.
به طور کلی سئو شامل چهار نکته است:
* محتوا.
مبنای سئو است، بدون محتوا چیزی برای موقعیت ندارید. هدف این است که محتوا ایجاد شود، دارای کیفیت باشد و توسط موتورهای جستجو قابل قرائت و دسترسی باشد. شما می تواند از مرورگر سئو برای دیدن سایت خود استفاده کنید.
* لغات کلیدی S.E.O
(لغات کلیدی بهینه سازی برای موتورهای جستجو). مبنای دسته بندی هر فرم لغات کلیدی آن است، بر اساس لغاتی که در سایت خود قرار می دهیم، موتورهای جستجو را راهنمایی می کنیم. پس انتخاب بهترین لغات کلیدی برا سایت یکی از چالش های مهم برای سئو است. روش تیپیک برای انتخاب و یافتن لغات کلیدی انتخاب موضوعی است که می خواهیم در مورد آن بنویسیم، سپس در جستجوی لغات کلیدی ممکن باشیم، یعنی روی موضوع تحقیق کنیم تا ببینیم چه نوع مفاهیم و لغاتی مرتبط تر با موضوع می باشند (می توانیم از ابزارهایی مانند گوگل برای لغات کلیدی (Google for keywords) استفاده کنیم. هنگامی که چندین لغت کلیدی را یافتید فراوانی لغاتی که توسط آنها جستجو را انجام داده اید را چک کنید و لغات را بر اساس هدف خود و رقابت های موجود برای آن لغات کلیدی، انتخاب کنید. باید خاطر نشان کرد که عبارت “لغات کلیدی” لزوما به یک لغت
نسبت داده نمی شود و در اکثر حالات به اصلاح ها اشاره دارد.
* بهینه سازی.
هنگامی که دارای لیستی از لغات کلیدی مورد استفاده هستید باید سعی کنید بهترین مزیت های بهینه سازی محتوای خود را به دست آورید، با استفاده از تگ هایی چون، عنوان (title)، هیدرها (h1، h2، h3، …) و توصیف (خلاصه ای کوچک از صفحه شما)
* اعتبار.
راهی که شما توسط آن به موتورهای جستجو نشان می دهید که سایت شما متعبر است، از طریق سایت هایی است که به آنها لینک می دهید. لینک به ما چیزی است که به عنوان ایجاد لینک شناخته شده است. به علاوه، از آنجا که محتوا به خودی خود

به فروش نمی رسد، ترفیع سایت ها، پرتال ها و شبکه های اجتماعی مرتبط و سرانجام روابط پرورشی با دیگر بلاگرها و با خوانندگان خود بسیار مهم می باشد، اینگونه است که می توانید خود را با لغات بیان شده ترفیع دهید.

۴. خدمات حرفه ای
بهبود سئو تصمیمی بسیار مهم است که می تواند سایت شما را ترفیع بخشد و در وقت شما صرفه جویی کند، اما می تواند ریسک آسیب به اعتبار شما را نیز به همراه داشته باشد. مطمئن باشید که مزیت ها و آسیب های بالقوه سئو را جستجو کرده اید. بسیاری آژانس ها و مشاوران سئو خدماتی مفید برای مالکان وب ها ارائه می دهند، شامل:
* بازنگری محتوا و ساختار سایت
* کمک های فنی برای توسعه وب سایت ها، برای مثال، هاستینگ، ریدایرکت ها، صفحه های دارای خطا، استفاده از جاوا اسکریپت و غیره.
* توسعه محتوا.
* مدیریت و توسعه رقابت های تجارت آنلاین.
* بازرسی لغات کلیدی.
* آموزش سئو
* تجربه ی بخش های خاص یا مناطق جغرافیایی.
تبلیغ در گوگل تاثیری در ترتیب قرارگیری سایت شما در نتایج جستجو ندارد. هرگز گوگل برای دخالت یا رتبه سایت در نتایج جستجوی ما هزینه نمی گیرد، قرارگیری در نتایج جستجوی اصلی رایگان می باشد.

منابع رایگانی مانند ابزارهای وبمستر گوگل(Google Webmaster Tools)، بلاگ مرکزی وبمستر (Webmaster Central blog) و انجمن رسمی (official forum) وجود دارد که می توانند اطلاعات سالمی در مورد بهینه سازی سایت شما برای جستجوی واقعی ارائه دهند. شما می توانید بسیاری از این منابع رایگان و اطلاعات سالم را در جستجوی هزینه دار در وبمستر مرکزی گوگل (Google Webmaster Central) بیابید.