طراحی سایت |سئو سایت|طراحی سایت ارزان|پاندا

 

بر اساس گزارش‌های گوگل راه‌اندازی پاندا در نتایج جست‌وجو در طراحی سایت در بین زبان‌های غیر انگلیسی، ۶ تا ۹ درصد در مقابل ۱۲ درصد برای زمانی که پاندای انگلیسی زبان راه‌اندازی شده بود، تاثیر گذاشت. همچنین بر اساس آمار ارائه شده پاندای غیر انگلیسی تاثیر اندکی نیز در نتایج نگارش انگلیسی زبان پاندا داشته است.
در گزارش گوگل آمده است: الگوریتم پاندا به این علت بوجود آمده تا بتوان از طریق آن پایگاه‌های اینترنتی با کیفیت بالا را به کاربران در نتایج جست‌وجو نمایش داد. هر چند فرآیند تولید و بازنگری این الگوریتم چند ماه زمان نیاز داشته اما بازخوردهایی که از کاربران می‌گیریم تاکنون رضایت‌بخش بوده است.
به گزارش Search Engine Land، جست‌وجوگران عرصه اینترنت، متوجه تغییراتی که پاندا در نتایج جست‌وجوی آن‌ها ایجاد کرده، شده‌اند.
آن دسته از پایگاه‌هایی که دچار نزول در رتبه شده‌اند، باید پایگاه خود را جزء به جزء بررسی کنند تا بتوانند جایگاه بهتری را کسب کنند.

هدف اصلی گوگل از تولید الگوریتم پاندا ارائه بهترین نتایج ممکن به کاربران است و به همین دلیل در سال ۲۰۱۱ گوگل تمرکز خود را روی پایگاه‌هایی گذاشته بود که تعداد زیادی صفحه با کیفیت پایین داشتند. روش کار به این صورت است که پس از اخذ درخواستی برای جست‌وجوی از کاربر، پاندا در نتایج رصد کرده و پایگاههایی را که کیفیت پایینی دارند، به صفحات بعدی انتقال می‌دهد. درحقیقت پاندا به چند عامل در بررسی پایگاه‌ها مجهز شده که مجموع این عوامل در ترتیب پیدایش نتایج در صفحات تاثیرگذار خواهند بود.
بر اساس گزارش Search Engine Land نکته جالب این در مورد پاندا این است که در سیستم امتیازدهی این الگوریتم، گوگل به صورت دوره‌ای در طراحی سایت امتیاز پایگاه‌ها را مورد محاسبه قرار می‌دهد. با توجه به تعداد زیاد پایگاه‌های اینترنتی نباید انتظار داشت که با اعمال تغییرات در پایگاه‌های اینترنتی، رتبه آن بلافاصله ارتقا یابد. بلکه باید منتظر ماند تا گوگل دوباره پایگاه مورد نظر را پیمایش کرده تا بوسیله الگوریتم رتبه‌بندی، مجدد امتیاز پایگاه را محاسبه کند.
برای اطلاع از آخرین پیمایش گوگل روی پایگاهی خاص، می‌توان به حافظه کشCache سایت‌ها که به صورت یک آدرس در زیر هر نتیجه جست‌وجو می‌آید، مراجعه کرد که در صورت تغییر در این حافظه می‌توان یقین داشت که رتبه طراحی سایت مجدد محاسبه شده است.
گوگل پاندا بر پایه الگوریتمی اجرا شد که در آن هوش مصنوعی به شکلی پیچیده تر و در مقیاس وسیعتر به کار گرفته شد. افراد بسیاری در جهان، وبسایت ها را بر اساس معیارهای مختلف از جمله کارایی، ارزش مطالب، سرعت، طراحی سایت، جاذبه بازگشتن به همان طراحی سایت و موارد دیگری ارزش گذاری و رتبه بندی می کردند. پس از آن بود که ماشین یادگیرنده گوگل پاندا که نام خود را از Navneet Panda به ارمغان گرفته بود وارد عمل شد و به بررسی سایت هایی پرداخت که توسط افراد حرفه ای به عنوان طراحی سایت های با کیفیت و کم کیفیت تشخیص داده شده بودند. در واقع با این بررسی ها هر چه بیشتر مشخص می گردید که اینگونه طراحی وب سایت ها چه مشخصه هایی دارند. در این زمان بود که سیستم رتبه بندی قدیمی گوگل کم کم کنار گذاشته شد و روش های جدیدی که در این راستا عمل کنند پا به عرصه گذاشتند.
تفاوت عمده این الگوریتم گوگل با الگوریتم های قبلی این بود که در الگوریتم پاندا ، یک طراحی وب سایت به صورت کامل یا بخشی از یک طراحی سایت ارزش گذاری می شد نه فقط یک صفحه خاص از یک طراحی سایت.