بهبود دسترس پذیری در طراحی سایت

دسترس پذیری وب سایت از اصول قابل توجه در طراحی سایت می باشد. ایجاد وب سایت بدون اینکه موجب سردرگمی کاربران شود فاکتور مهمی در جذب و نگهداری بازدیدکنندگان وب سایت و نیز در مبحث سئو سایت ما خواهد بود. در اینجا به اشاره موردی به آیتم های تاثیر گذار در دسترس پذیری سایت اشاره می نماییم.

اضافه نمودن تگ alt به عکس ها

استفاده از تگ alt ایده ی کلی در خصوص عکس ها به کاربرانی که قادر به دیدن عکس ها نمی باشند می دهد. خصیصه alt در بسیاری از فرمت ها مانند HTML, WORD و PDF پشتیبانی می شود.

استفاده از خصیصه Healdings

استفاده از headings و subheadings میوجب می شود که موتورهای جستجو ساختار وب سایت شما را شناسایی نمایند و برای کاربران جهت یابی را آسان تر می نماید.

ایجاد فایل pdf قابل دسترس

محتوا با حجم زیاد را در فایل با فرمت pdf بارگذاری نمایید و اطمینان حاصل نمایید که محتوا به درستی در طراحی وب سایت شما به نمایش گذاشته می شود.

اضافه نمودن labels به فیلدهای فرم

در HTML و Pdf از تگ

عدم استفاده از فونت های ریز

استفاده از فونت های بسیار ریز در طراحی وب سایت، نارضایتی کاربر را به دنبال دارد و به این نکته توجه نمایید که استفاده از فونت بزرگ تر برای عناوین، توجه خاص کاربر را جلب می نماید.

استفاده از عکس به صورت تکس تنها در شرایط نیاز

بارگذاری عکس ها نیاز به صرف زمانی بیشتری دارد .وجود عکس در حجم و تعداد زیاد طراحی سایت را ضعیف می نماید و تاثیر منفی در سئو وب سایت شما خواهد داشت. درج تکس در فرمت عکس تنها در شرایط نیاز توصیه می شود در غیر اینصورت از درج آن خودداری نمایید زیرا که در سئو سایت تاثیر منفی به دنبال خواهد داشت.

تهیه محتوای قابل فهم

تهیه کنندگان محتوا اغلب تمایل نشان می دهند که محتوا را قدری پیچیده نمایند و یا حتی از کلمات غیر ضروری استفاده نمایند. تلاش خود را برای انتشار محتوایی قابل فهم کاربر با زبان صریح نمایید. محتوا به عنوان مهم ترین فاکتور در سئو می باشد پس از اهمیت آن هرگز نبایست غافل شد.

درج توضیحی از فایل های ویدیو

این احتمال می رود که کاربران شما قادر به دیدن فایل های ویدیو شما نباشند. ایجاد توضیح کوتاهی از ویدیو به دیدیگاه کاربر از سایت شما کمک خواهد نمود.