هاست لینوکس و امنیتش۱

 

برای بسیاری از کارشناسان فناوری اطلاعات زمانیکه صحبت از امنیت هاست لینوکس یا webhosting security می شود همه به این موضوع فکر می کنند که محافظت از وب سایت در مقابل هکر ها و کدهای مخرب به معنی امنیت هاست لینوکس است. اما بیشتر اوقات اصلا فراموش می کنیم که امنیت بستگی به اجزای دیگری هم دارد که از آن جمله می توانیم به سرور ، نرم افزار تحت وب ، پایگاه داده ، اسکریپت ها و … اشاره کنیم. هیچوقت نباید فراموش کنیم که امنیت دارای سه فاکتور اصلی در هاست لینوکس :

محرمانگی ، دسترسی پذیری و تمامیت و صحت داده است و هر کدام از این موارد به خطر بیوفتند امنیت ما در خطر افتاده است ، در این خصوص بصورت مفصل در انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران صحبت کرده ایم. از این بابت یکی از مهمترین فاکتورهای امنیت برای یک سرویس هاست لینوکس اطمینان از عملکرد مداوم و دارای بودن یک برنامه بازیابی از حادثه یاDisaster Recovery برای وب سرویس ها است. در این مقاله  ما قصد داریم درباره هاست لینوکس و  امنیت هاست لینوکس صحبت کنیم  و قصد داریم در انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران در خصوص مراحلی که برای امن کردن و سرویس دهی مداوم فرآیند های عملیاتی وب هاستینگ باید انجام دهیم صحبت کنیم پس تا انتها با ما باشید.

 ایجاد امنیت یک محیط هاست لینوکس

شما بسته به نیازی که دارید ممکن است از سرویس های هاستینگ Cloud ، VPS یا سرور مجازی ، سرور اختصاصی یا Dedicated Server و یا سرویس های هاست لینوکس اشتراکی یا Shared Hosting استفاده کنید. در میان تمامی این سرویس های وب هاست لینوکس ، سرویس هاست لینوکس اشتراکی یا Shared Hosting از کمترین درجه امنیتی برخوردار است زیرا همانطور که از اسمش هم پیداست در یک محیط اشتراکی مورد استفاده قرار می گیرد که بر روی یک سرور میزبان ممکن است صدها یا شاید هزاران وب سایت قرار داشته باشد.

هاست لینوکس و امنیتش1

هاست لینوکس و امنیتش۱