هاست لینوکس وپنلش  ۲.

هاست لینوکس وپنلش  ۲

 دایرکت ادمین Direct Admin – هاست لینوکس کنترل پنل گرافیکی وب محور دایرکت ادمین اساسا برای مدیریت کردن آسانتر وب سایت طراحی شده است. این کنترل پنل در انواع نسخه های Red Hat, Fedora Core, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, FreeBSD, Ubuntu و Debian بسیار خوب عمل می کند. امکانات Direct Admin عبارتند از : سیستم ساپورت تیکتینگ یکپارچه، آسان بودن آپدیت کردن اتومات کنترل پنل ، وجود UI با قدرت سفارشی شدن بالا، سیستم ریکاوری اتومات، قابلیت بکاپ گیری از یک یا تمام بخش های دیتابیس و همچنین ساختن، تغییر دادن یا حذف دیتابیس از منو.

۳. H-Sphere – کنترل پنل چندکاربره مقیاس پذیر این کنترل پنل برای سرویس های وب هاست لینوکس اشتراکی به کار می رود. H-Sphere به زبان جاوا نوشته شده است و در هر دیتابیس SQL compliant مانند MySQL, PostgreSQL و Microsoft SQL Server به خوبی عمل می کند. این کنترل پنل دارای کنترل پنل های مخصوص به خود و سیستم بیلینگ اتومات می باشد. وب، میل، دیتابیس و سرور هاستینگ ویندوز متعدد را می توان بدون ایجاد هیچگونه زمان از کار افتادگی موقت به این کنترل پنل اضافه نمود. از واسط کاربری آسان و ساده آن نیز می توان در هر کامپیوتری که به اینترنت وصل می شود، استفاده نمود.

۴. اینتروکس هاست لینوکس کنترل پنل – این کنترل پنل هاست لینوکس محور است و برای هاستینگ سرور اختصاصی یا وی پی اس طراحی شده است. با استفاده از اینتروکس کاربر می تواند مجموعه ای از سرورها را ایجاد کند و آپشن های وب هاست لینوکس را گسترش دهد. این کنترل پنل  هاست لینوکس دارای دو مولفه اصلی است: Nodeworx و Siteworx.

هاست لینوکس وپنلش 1

هاست لینوکس وپنلش ۲

 

Nodeworxهاست لینوکس  برای ادمین های سیستم و Siteworx برای ادمین های وب سایت طراحی شده اند ولی هر دوی این سیستم ها دارای لاگین برای چندین کاربر با امتیازات مختلف می باشند.

۵. VHCS – سیستم کنترل هاستینگ مجازی وی اچ سی اس یک واسط کاربری وب محور منبع باز و رایگان است که برای آسان کردن مدیریت سرور وب برای هاست لینوکس طراحی شده است. این کنترل پنل به زبان PHP, Perl و Cنوشته شده است امکان کنترل کردن کامل سرور، ریسلر و کاربر نهایی را فراهم می سازد. وی اچ سی اس همچنین Apache vhosts, DNSو ایمیل و اکانت اف تی پی را ساپورت می کند.

۶