معرفی کنترل پنل های هاست لینوکس

کنترل پنل هاست لینوکس یک واسط برپایه وب است که توسط شرکت ارائه کننده سرویس هاست و دامنه به شما داده می شود تا بتوانید سرویس های هاست شده خود را مدیریت کنید

 پنل هاست لینوکس یک واسط کاربری براساس وب است که توسط شرکت ارائه کننده سرویس هاست و دامنه به شما داده می شود تا بتوانید سرویس های هاست لینوکس شده خود مانند وب سایت، دیتابیس، ایمیل و غیره را به راحتی مدیریت کنید.

هاست لینوکس همچنین کنترل پنل اپلیکیشنی کاربردی است برای دسترسی به سرور لاگ، اطلاع یافتن از جزئیات مقدار فضای وب و پهنای باند استفاده شده و مقدار باقیمانده، مدیریت کردن ایمیل اکانت تحت نام دامنه ، اداره کردن اکانت های کاربر اف تی پی، مدیریت کردن دیتابیس و مشاهده آماره بازدیدکنندگان و دسترسی ساده به فایلها و فولدرها از طریق فایل منیجر. در زیر به ۱۰ کنترل پنل هاست لینوکس محور مفید اشاره شده است که بعضی از آنها منبع باز و برخی تبلیغاتی هستند، اما تمام آنها کاربردی و مفید هستند و استفاده از آنها آسان می باشد. شرکت های میزبان عموما  یک یا چندین کنترل پنل را در اختیار کاربران خود قرار می دهند.

۱. Kloxo – کنترل پنل هاست لینوکس این منبع این کنترل پنل قابل اسکریپت شدن کامل می باشد و یک پلت فرم وب هاست لینوکس صد درصد object محور است که apache/lighttpd, djbdns/bind, pure-ftpd و همچنین CentOS 5 را ساپورت می کند. با استفاده از این کنترل پنل کاربر می تواند کل وب هاست لینوکس و هر دومینی که مستقیما از یک صفحه باشد را مدیریت، جستجو و مشاهده کند و از آن بکاپ کامل بگیرد. هاست لینوکس Kloxo دارای سیستم پیامدهی و تیکتینگ است که می تواند به شما در ایجاد و حفظ رابطه با مشتریان کمک کند. مشتریان می توانند انتقادات و گلایه های خود را بدون اتصال یافتن به اکانت اصلی خود در سیستم تیکتینگ مشکلات، ثبت و ارسال کنند.

هاست لینوکس وپنلش 1

هاست لینوکس وپنلش ۱