هفت روند مهم طراحی وب سایت حرفه ای در سال ۲۰۱۵

 

با مرور سال ۲۰۱۴ می بینیم که در این سال چه روندهای جذابی برای طراحی وب سایت حرفه ای بوجود آمده بود. طراحی وبسایت ها با کدهای سیستم عامل های مختلف، افکت پارالاکس، طراحی وب سایت های تک صفحه ای و … با توجه به این که بسیاری از روند های طراحی وب سایت حرفه ای زود فراموش می شوند، فقط تعداد محدودی از آن ها هستند که در این صنعت تحولاتی ایجاد کرده اند. همان طور که طیف دستگاه هایی که با استفاده از آن به وب گردی می پردازیم در حال افزایش است، طراحی وب سایت  هانیز همیشه باید طراحی  وب سایت های خود را به صورت مداوم و پویا با تغییرات که در دنیای وب اتفاق می افتد همراه کنند.

قسیم کار در توسعه وب همیشه وجود داشته است: طراحان وبسایت های حرفه ای مسئولیت Look and Feel یا همان ظاهر سایت را بر عهده داشته اند و کدنویسان مسئولیت پیاده سازی آن طراحی را. این فرآیند در حال تغییر بوده و همواره ابزارها برای طراحی وب سایت هوشمندتر، تواناتر و جاه طلبانه تر می شوند.

امروزه طراحی وب سایت حرفه ای ها می توانند بدون نوشتن حتی یک خط کد در طراحی وبسایت هایی حرفه ای مطابق با قوانین W3C و دارای کدهای تمیز ایجاد کنند. این نشانه یک تغییر بزرگ است و تنها دلیلی که طراحان به سمت این طور ابزارها نمی روند فقط برای طراحی وب سایت های حرفه ای برای کاربران خود است. در حال حاضر که طراحان سایت ها تمرکز خود را روی کیفیت طراحی وب سایت های حرفه ای گذاشته اند، این الگوریتم های طراحی وب سایت در حال تکامل اند و خیلی سریع جای برنامه نویسان را پر می کنند. البته همیشه جایی برای کدنویسان وب باقی خواهد ماند اما نه در بخش طراحی های سمت کاربر.

 

طراحی وب سایت حرفه ای در سال ۲۰۱۵

طراحی وب سایت حرفه ای در سال ۲۰۱۵