طراحی وبسایت چیست؟(۲)

در واقع میتوان طراحی وبسایت را ترکیبی از چند علم است. طراحی واسط کاربری و بسیاری موارد متنوع دیگر دانست. در واقع طراحی وبسایت دارای دامنه ای وسیع و چند بعدی می باشد ..

پنج بخش اصلی در طراحی وبسایت وجود دارد که ما در قسمت قبلی مقاله مان به دو تا بخش طراحی وبسایت را اشاره کردیم حالا به ۳ بخش باقی مانده آن می پردازیم :
فناوری :
در طراحی وبسایت درست است که میتوان محتوای وب سایت را توسط HTML و یا CSS گسترش داد اما مشخصا میتواند توسط سایر زبان ها و استانداردهای برنامه نویسی وب نیز گسترش یابد.
جابجایی اطلاعات :
در طراحی وبسایت چون سرعت و قابلیت اطمینان و امنیت از جابجایی اطلاعات در بستر اینترنت بسیار مهم است و به صورت مستقیم با سخت افزار/نرم افزار و معماری شبکه ارتباط دارد.
هدف :
در طراحی وبسایت دلیل وجود یک وب سایت. اغلب به این موضوع از جنبه اقتصادی نگاه میشود و یکی از عناصر مهم در طراحی وبسایت است. این عنصر با توجه به تصمیمات مدیران سایت جهت داده میشود.

تمامی طراحان وب سایت سعی میکنند تا طراحی وبسایت شان را با دقت طراحی کنند ولی عملیات ساخت و طراحی وب امری مشکل و تا حدودی پیچیده است. ریزه کاری های فراوانی در این کار وجود دارد و در واقع این کار نیاز به یک تیم متشکل از انواع تخصص ها است. حتی اگر در طراحی وبسایت ظاهری بسیار حرفه ای باشیم اما از ساختار چیدمان اطلاعات در سایت چیزی ندانیم ، مطمئن باشید کاربران این ساخته زیبا را به هیچ شکلی درک نخواهند کرد. با توجه به این موضوع طراحان سایت و مدیران وب سایت بیشتر زمان خود را صرف تشخیص نیازها و خواسته های بینندگان وب سایت میکنند.
در واقع طراحی یک وب سایت خوب و خوشایند برای کاربران که در عرصه فعلی بتواند در اینترنت دوام بیاورد کار راحتی نیست.

 

طراحی وبسایت چیست؟(2)

طراحی وبسایت چیست؟(۲)