طراحی سایت و طراحی پرتال

طراحی سایت ها بر اساس کاربرد و نوع برنامه نویسی به چند دسته تقسیم می شوند :
سایت ثابت(Static Website) :

 طراحی سایت و پرتال این سایت ها یک بار طراحی سایت شده و اطلاعات مورد نیاز در آنها قرار می گیرد و سپس برای تغییر نیاز به طراحی حرفه ای یا نیمه حرفه ای سایت است. زبان برنامه نویسی این اسایت ها در بیشتر موارد HTML و Java Script هستند که در توسعه یافته تر می توان از CSS نیز استفاده کرد.
در طراحی سایت و طراحی پرتال از حجم کمتری ازکد در طراحی سایت های استاتیک استفاده می‌شود، سرعت بارگذاری (Loading) بالایی دارا عستند. باید توجه کرد که کاهش حجم کدها ،خوانایی بیشتر سایت توسط موتور های جستجوگر را به دنبال دارد که سبب بهتر شدن وضعیت آنها در طراحی سایت و طراحی پرتال از لحاظ امتیاز دهی موتورهای جستجو خواهد شد. این سایت ها قیمت طراحی پایین تری را نسبت به سایر سایت ها دارند.
سایت های استاتیک در طراحی سایت و طراحی پرتال برای شرکت ها، سازمان ها و افرادی مناسبترند که حداکثر یک یا دو بار در سال نیاز به تغییر در محتوای سایت دارند

طراحی سایت و طراحی پرتال1

طراحی سایت و طراحی پرتال۱

.
سایت دینامیک یا پویا (Dynamic Website):
در طراحی سایت و طراحی پرتال افراد عادی که دسترسی به سیستم مدیریت محتوای سایت را داشته باشند،می توانند محتوای  سایت های دینامیک را بعد از طراحی سایت تغییر دهند. زبان برنامه نویسی وب سایت های پویا میتواند براساس نیاز متفاوت باشد اما عمدتا” از زبان های برنامه نویسی ASP ASP.Net ، PHP، CSS، Silver light و یا Ajax استفاده می‌شود.
در طراحی سایت و طراحی پرتال این گونه از سایت ها در ابتدا اسکلت سایت توسط طراح ایجاد و سپس محتوا توسط مدیران سایتها بارها تغییر می‌کند . از این رو طراح در طراحی سایت و طراحی سایت پرتال نسبت به موقعیت و اندازه ی دقیق متن ها و تصاویر و سایر فایل هایی که بعدا” توسط مدیران سایت ها تغییر می‌کند اطلاعی ندارد بنابر این همه حالات را در نظر می گیرد و این کار سبب می‌شودکه تاحدودی از گرافیک و جلوه ی سایت کاسته شود.