فعالیت تجاری در شبکه های اجتماعی

برگزیده بهترین طراحی در جشنواره وب ایران
راینت

فعالیت در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی : کاربران در هر شبکه ی اجتماعی توقع نوع خاصی از محتوا دارند.این نه تنها به این معنا است که هر محتوایی که توسط شما در شبکه های اجتماعی تولید و ارسال میشود باید یکتا باشد بلکه به این معنا نیز هست که ممکن است شما با هر محتوایی در هر شبکه ی اجتماعی به هدف تجاری خود نرسید

  • سوال اصلی : که ایجاد میشود این است که چگونه شبکه ی اجتماعی مورد نظر را انتخاب کنیم و فعالیت خود را آغاز کنیم ؟
  • پاسخ ساده آن است که سعی کنید “شخصیت” های متفاوتی را در شبکه های اجتماعی برای خود ایجاد کنید و براساس شخصیت های ایجاد شده در هر شبکه ی اجتماعی رفتار کنید.

facebook

instagram

twiiter

نحوه پشتیبانی

 

  • نحوۀ پاسخگویی به صورت گفتگوی آنلاین، تلفنی، تیکت یا ارسال ایمیل می باشد.
  • میانگین مدت زمان بررسی تیکت ها و ایمیل ها ۳ ساعت می باشد.
  • ساعات پاسخگویی در ایام هفته ۹ الی ۱۷ می باشد.

نمونه کارهای مشابه

توییتر :

توییتر در فوریه سال ۲۰۱۲ از مرز ۵۰۰ میلیون کاربر گذشت.این شبکه ی اجتماعی مملو از لینک و محتوای متنی ساده است.برای خیلی از Inbound Marketerها این یک خبر خوب است چون بدون هیچ واسطه ای و تنها از طریق متن میتوان با کاربران هدف در ارتباط بود.اما این تنها نگاه سطحی به توییتر میباشد در بررسی دقیق تر به این نتیجه میرسیم که ایجاد محتوای متنی ساده ای که بتواند در میان کاربران توییتر توجه را جلب کند نه تنها کار ساده ای نیست بلکه بسیار سخت و زمان بر است.

فیسبوک :

فیسبوک محبوب ترین شبکه ی اجتماعی در جهان میباشد.تحقیقاتی که اخیرا انجام شده نشان داده فیسبوک در ۱۲۶ کشور دنیا پربازدیدترین سایت است.فکر میکنید مخاطبان شما از فیسبوک استفاده نمیکنند؟دویاره فکر کنید.

کاربرانی که از فیسبوک استفاده میکنند عمدتا میخواهند با اقوام خود در ارتباط باشند.عکس بچه های اقوام خود را ببینند و یا مطالبی که دوستانشان به اشتراک میگذارند را مشاهده کنند.اما سوال اصلی این است که چگونه بعضی شرکت ها در این شبکه ی اجتماعی فعالیت میکنند و روابط مردم را کاملا مورد هدف قرار میدهند؟نکته ی اصلی و مهم آن است که مردم از شرکت ها انتظار دارند در فعالیت خود در فیسبوک بیشتر به شکل دوست باشند و کمتر شبیه کمپانی بزرگ.یعنی هر وقت وضعیت خود را به روز رسانی میکنید باید به زبان دوستانه باشد و یا عکس و فیلم هایی که به اشتراک میگذارید حس دوستانه بودن را به کاربران منتقل کند.به همین دلیل است که بسیاری از شرکت های بزرگ جهان از فیسبوک به عنوان مکانی استفاده میکنند که تاریخچه ی وبسایت خود را مرور کنند

اینستاگرم یا اینستاگرام:

شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس و ویدئو است که این امکان را به کاربران خود می‌دهد که عکسها و ویدئوهای خود را در دیگر شبکه‌های اجنماعی نظیر فیس‌بوک، توئیتر، تامبلر و فلیکر به اشتراک بگذارند. یک ویژگی متمایز اینستاگرام محدود کردن عکسها به فرم مربع شبیه به عکس دوربینهای اینستماتیک کداک یا پولاروید (برخلاف نسبت تصویر ۳:۴ که عموماً برای دوربین عکاسی موبایلها استفاده می‌شود) است. کاربران همچنین می‌توانند از فیلترهای دیجیتال برای عکسهایشان استفاده کنند. حداکثر زمان برای ویدئوهای اینستاگرام ۱۵ ثانیه می‌باشد.

فعالیت تجاری در شبکه های اجتماعی